Запрошуємо до нового туристичного маршруту “Троянди та виноград”. Маршрут розрахований на 3 дні. Основна ідея – література, романтика, кохання. Відомі історії кохання, що пов’язані із Житомирщиною та романтична архітектура…
У щастя людського два рівних є крила:
Троянди й виноград, красиве і корисне.
М.Рильський «Троянди й виноград»

День 1
Розпочинається маршрут у Житомирі з ранкової прогулянки містом з екскурсією до Літературного музею. В ньому можна ознайомитися з працями та життєвим шляхом видатних літературних митців Житомирщини. Експозиція музею складається з трьох виставок. Після огляду літературного музею – прогулянка Шодуарівським парком, під час якої екскурсовод допоможе поринути в історію кохання барона де Шодуар.

Поселення в готель.
Вільний час (екскурсії на вибір): 1) екскурсія з гідом Замковою горою, 2) відвідування Краєзнавчого музею, 3) відвідування Музею Космонавтики імені С.П.Корольова, 4) авторська екскурсія “Аристократичний Житомир” з відвідуванням будинку-музею В.Короленка, 5) екскурсія з гідом єдиною пішохідною вулицею міста Михайлівською.

День 2
Другий день маршруту розпочинається із поїздки до Бердичева. Подорожуючи з групою або власним автомобілем, можна звернути з дороги у напрямку села Старий Солотвин та зробити селфі на романтичному острові Кохання (Будиночок рибалки).

Знайомство з Бердичевом розпочинається з екскурсії до найвідомішого Бердичівського трикутника (будівлі розташовані на одній території): Кляштор Босих Кармелітів, Музей Джозефа Конрада, Музей історії м.Бердичів – найвідвідуваніші туристами місця. Далі – відвідування костелу Св. Варвари, де вінчалися відомий французький поет Оноре де Бальзак та Евеліна Ганська, в якому можна почути романтичну історію їхнього кохання.

Поселення у готель.
Вільний час: Музей єврейства, прогулянка центром міста (легендарний пам’ятник костюмчику з Бердичева, арка бажань та інше). Також можна відвідати магазин Бердичівської швейної фабрики “Braga”.

День 3
Ранок у романтичному Бердичеві та переїзд до Ружинського району у село Верхівня. Екскурсія до садиби-палацу польських аристократів Ганських, де разом із дружиною Евеліною Ганською проживав письменник Оноре де Бальзак. Садиба складається з палацу у стилі ампір площею 2077 кв. м, двох одноповерхових флігелів, родинної церкви, винного погребу, різних господарських споруд та парку.