Руїни монастиря єзуїтів знаходяться в самому центрі міста Житомир. Дана споруда вважається найстарішою в місті і зараз відноситься до архітектурних і історичних пам'яток державного значення.
Історія цього храму починається з 1724 року. Почалося все зі створення в Житомирі єзуїтської юридики. Її заснував орден єзуїтів, якому були віддані землі польським королем Августом Другим завдяки своїм привілеям. Даний орден створив на виділеній території монастир і колегію. Сама по собі юридика позначала ту частину міста, що належала єзуїтам. На неї не поширювалися правила і закони, судова система і адміністративна влада іншої частини міста.
Згодом тут заснували школу, магазини, будинки для студентів, пекарню і навіть невеликий завод по виготовленню свічок. Пізніше єзуїти почали здавати свої землі в оренду для користування місцевому населенню. Коли в 1792 році юридику приєднали до Російської імперії, її права частково скасували, а в 1893 році Катерина Друга наказала ліквідувати монастир єзуїтів і від нього залишилися тільки житлові келії.
За радянських часів дані приміщення застосовували як в'язницю НКВД до 1941 року. Після закінчення війни в будівлі розміщували книжковий і взуттєвий склади. У період з 1960 до 1980 років всі будівлі юридики були повністю знесені і на їх місці побудували житлові будинки і споруди для різних організацій. До наших днів збереглися лише залишки будівлі з двох поверхів, в якому колись жили студенти. Храм єзуїтів заново освятили, в майбутньому планується його реставрація.

 

Адреса: м. Житомир, вул. Леха Качинського, 12