Одним із найдавніших пам'ятників дерев'яної архітектури Житомирщини є Воздвиженська церква в селі Кам'яний Брід (є пам'яткою архітектури національного значення). Вона була побудована на околиці села над урвищем борової тераси у XVII столітті. Відрізняється архаїчною формою, компактністю і мініатюрними розмірами.
Споруда зведена з дерева, є трисрубою і триголовою. Зі сходу до центрального об'єму примикає менший п’ятистінний зруб, з заходу - квадратний бабинець, який сполучений переходом з дзвіницею. Пластична шатрова глава на низькому восьмерику перекриває центральний зруб, бічні об'єми завершують шатри без барабанів, які встановлені безпосередньо на об'єми.
Вишукана краса панує і всередині храму. Тут зберігся бароковий, перехідний до рококо іконостас дивовижної пластики. У не менш дивовижний спосіб він пройшов крізь численні війни та богоборчі руїни, а от за часів незалежної України зазнав неповторних втрат: якісь нечестивці викрали усі чотири намісні ікони. Але й те, що лишилося, — особливо Царські врата і Нерукотворний Образ — на ввесь голос свідчить про геніальних поліських сницарів та іконописців.
Цікавою особливістю церкви є домоткане полотно, яким древні майстри обклеїли її дубові стіни та склепіння. Можливо, храм хотіли розписати. Але, скоріше за все, в такий спосіб намагалися побороти зимову стужу і осінню вогкість. Очевидно, і грубезну дубову підлогу в церкві влаштували з тою ж метою. І це таки допомогло: взимку температура в церкві не падає нижче мінус десяти.

 

Адреса: Житомирська область, Хорошівський район, с. Кам'яний Брід

Координати: 50°37′14″ пн. ш. 28°42′02″ сх. д.