Ідею створення музею довгі роки виношував уродженець села Студениці, палкий шанувальник мистецтв і колекціонер Йосип Дмитрович Буханчук. 
Створення музею було справою нелегкою. Проведена велика організаційно-творча робота по збору творів і формуванню колекції музею, розробці індивідуального проекту та будівництву спеціального приміщення.  Не один рік присвятив Й.Д.Буханчук збору творів мистецтв. Загалом ним було зібрано і передано в дар музею 600 експонатів. На його прохання багато художників – ентузіастів із різних міст країни, поставивши за мету наблизити мистецтво до сільського жителя, передавали в дар музею свої роботи. 
Цінним придбанням були 30 творів, переданих Академією мистецтв СРСР зі своїх фондів. В подальшому музей поповнювався творами, переданими з державних фондів Міністерства культури СРСР і УРСР, Спілок художників СРСР і України, Москви, Ленінграда. За короткий термін колекція музею виросла до 2500 творів-оригіналів. Індивідуальний проект приміщення був виконаний творчою групою студентів Ленінградського інституту ім. І. Рєпіна із залученням спеціалістів ленінградських проектних організацій. В серпні 1974 року відбулось відкриття музею в коридорах Студенецької середньої школи, а в 1975 р. йому присвоєно звання "народного". В 1984 р. завершено будівництво приміщення музею в с. Кмитів, і в 1985 р. експозиція музею зустріла перших відвідувачів. Музей в 1977 р. нагороджений дипломом I ступеню на республіканському огляді народних музеїв, а в 1987 р. – дипломом III ступеню ВДНГ УРСР. 
З року в рік колекція музею поповнюється за рахунок нових надходжень українських майстрів. Нині вона нараховує понад 3000 експонатів. 
Музейне зібрання дає можливість також ознайомитись з оригінальними творами представників різних національних шкіл мистецтва. 700 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва склали постійну експозицію, яка розгорнута в семи залах на площі 1500 кв.м. Крім цього, постійно у трьох виставкових залах музею працюють нові тематичні експозиції. Наукові співробітники музею проводять екскурсії, читають лекції на теми образотворчого мистецтва, а також організовують пересувні художні виставки. Музей надає експозиційну площу для персональних виставок художникам, скульпторам, майстрам декоративно-ужиткового мистецтва. 
Кмитівський музей є справжньою перлиною не лише села, а й області. Кожен, хто огляне його експозицію, отримає естетичну насолоду й емоційний заряд.

 

Адреса: Житомирська область, Коростишівський район, с. Кмитів, вул. Покровська, 42

Телефон: (04130) 7 32 85