Літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка присвячений життю і діяльності визначного українського літератора, публіциста, критика і правника Володимира Галактіоновича Короленка, який народився і проживав перші роки життя саме в Житомирі. Музей знаходиться у меморіальному приміщенні — будинку, де пройшли дитячі та ранні юнацькі роки письменника.
Основний фонд Літературно-меморіального музею В. Г. Короленка становить понад 10 тисяч одиниць зберігання. Музейна експозиція розміщена у 7-ми залах, розповідаючи за хронологічним принципом про життєвий шлях і діяльність В. Г. Короленка, його родину, коло знайомств, оточення, культурно-історичне життєве тло.
Серед експонатів — меморіальні речі родини Короленків, прижиттєві видання творів Короленка та письменників-сучасників, твори графіки, живопису, скульптури, прикладного мистецтва. Літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка пропонує увазі відвідувачів оглядову і тематичні екскурсії по експозиції музею, різноманітні науково-освітні заходи за творами Володимира Короленка та з народознавчої тематики, літературно-музичні вечори, творчі зустрічі у літературній вітальні музею.

 

Адреса: м. Житомир, майдан Короленка, 1