"ZООRGANIC-ТУР"

(тривалість 9 годин)

м. Житомир – с. Явне – м. Баранівка – с. Березівка – с. Бистрі – м. Житомир

Програма туру


- с. Явне, вольєр плямистих оленів

Відправляючись в цей тур Ви на 100% зблизитесь з природою, погодуєте плямистих оленів у вольєрах, зустрінете в поліських лісах диких кабанів.


- м. Баранівка, екскурсія підприємством ТОВ "Органік Мілк"

По дорозі завітаєте на Баранівське підприємство "Органік Мілк", яке є першим в Україні заводом із виробництва органічної молочної продукції, що має повний завершений цикл. До того ж, під час екскурсії Ви зможе продегустувати та придбати органічні йогурти, молоко, кефіри, сири тощо.


- с. Березівка, центр порятунку ведмедів "Біла скеля"

Повертаючись дорогою до Житомира, завітаєте до центру порятунку ведмедів "Біла скеля", де працівники центру безкоштовно проведуть екскурсію для Вас та вашої родини. Притулок для ведмедів "Біла скеля" у селі Березівка під Житомиром - це унікальне місце, де ви можете зблизька побачити справжніх бурих ведмедів. У притулку створені умови для життя, близькі до природних. У вольєрах – барлоги, кущі, дерева, дерев’яні конструкції та гірки з каменю, водойми з штучними водоспадами.


- с. Бистрі, кінно-спортивний центр "Алюр"

 І останнім об'єктом подорожі стане кінно-спортивний центр "Алюр". Тут пройде екскурсія на якій Ви дізнаєтесь про утримання коней, про їх народження та догляд за ними. Побачите в яких умовах живуть тварини та матимете можливість покататися.

 

 

"УКРАЇНСЬКИЙ СТОУНХЕНДЖ"

(тривалість 13 годин)

м. Житомир - м. Олевськ - Заказник "Камінне село" - м. Житомир

Програма туру

Ця екскурсія розпочинається з оглядової екскурсії  по місту Олевськ. За історичними документами Олевськ вперше згадується в 1488 році. Назву міста пов’язують з іменем Овруцького князя Олега Святославовича, який жив і князював наприкінці X століття. Під час екскурсії ви побачите муровану церкву Св. Миколая 1596 року – класичний взірець укріпленого храму українського середньовіччя зі стінами товщиною майже в 2 метра та вузенькими вікнами-бійницями, римо-католицький костьол Воздвиження Святого Хреста в Олевську – сучасний храм у самому центрі міста. Дізнаєтесь про Українську повстанську армію отамана Бульби-Боровця, про те як була проголошена Олевська Республіка. 


м.Олевськ:
- Свято-Миколаївська церква 

- оглядовий майданчик корчми "Гетьман"

- садиба поміщика Богомазова (пам'ятники архітектури XIX ст.)

- річка Уборть, парк із встановленими  бортями (вуликами для диких бджіл)

- історична пам'ятка "Бабина гора"


Заказник "Камінне село"
Цей геологічний заказник на Житомирщині називають справжнім дивом природи, а ще - українським Стоундхенджем. Великі кам'яні скелі, які виглядають з-під землі, розташувались прямо посеред лісу. Вони схожі на будинки, освітні заклади, а деякі навіть на церкву. Навколо села ходить чимало легенд, зокрема про "слід Бога". Окрім слідів містичного походження на поверхні каменів можна побачити азалію понтійську, яка росте лише в Малій Азії, на Кавказі й Поліссі. І ще один містичний факт про Камінне село: тут зупиняється час.

Пообідати після прогулянки свіжим повітрям можна безпосередньо у заказнику, на спеціально обладнаній галявині. Та якщо трохи потерпіти, й проїхати ще декілька кілометрів, потрапимо на місце відпочинку, розміщене на березі річки Перги, що називається "Старий бук". На пікнік пропонуєься грибна юшка з реберцями, борщ (червоний чи зелений), уха, смажена підчеревина, варена картопля, куліш, омлет, овочі, зелень, хліб, узвар або компот. Всі страви готуються на вогні, з натуральних продуктів, у вашій присутності, досить швидко, поки гості милуются краєвидами і фотографують гарні пейзажі.

Бажаючі за обідом матимуть можливість подегустувати калганівку – настоянку вищезгаданого калгану, або зубрівку, або вишнівку, або питних медів на усі смаки. Відвідавши Олевск і Кам’яне село, мандрівники дізнаються багато нового, цікавого й познавального про Полісся, поїздка і відпочинок на природі надовго залишать приємні спогади та незабутні враження. 

 

 

 

"ГРА ПРЕСТОЛІВ"

(тривалість  9 годин)

м. Житомир – с. Кмитів – м. Коростишів – м. Радомишль – м. Житомир

Програма туру

 - Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука

Тут зосереджено цінне й велике зібрання витворів радянського мистецтва, зокрема у стилі соцреалізму; унікальний сільський художній музей і тривалий час єдиний державний художній музей Житомирщини. Носить ім'я свого засновника – Йосипа Дмитровича Буханчука.

 - м. Коростишів

- Костел Різдва Пресвятої Діви Марії

Цей костел був збудований на кошти графа А. Олізара у 1608 році. У радянські часи храм спочатку використовувався як зерносховище, а потім як приміщення кінотеатру. У 1991 році будівлю храму було повернуто Коростишівської католицькій громаді. І в 2008 році була проведена повна реставрація.

 

- Історико-культурний музейний комплекс " Замок Радомисль"

Історико-культурний музейний комплекс, який включає в себе єдиний у Європі Музей української домашньої ікони, ландшафтний парк та пам’ятник Єлисею Плетенецькому. Комплекс об'єднує в собі готель, музей, ландшафтний парк, приміщення для урочистих церемоній та концертний зал.

  

 

 

 

"Руїни історії"

(тривалість 8 годин)

м. Житомир – с. Гуйва – с. Червоне – м. Андрушівка – м. Житомир

- с. Гуйва, відвідування залишків ставки Генріха Гіммлера

Ви дізнаєтесь всю правду і вигадки про польову ставку Гіммлера "Хегевальд":
- чому ставка Гітлера була створена біля Вінниці;
- чому стат-секретар Гітлера, д-р Ламмер і міністр закордонних справ Ріббентроп перебували у ставці Гіммлера;
- чому загинув особистий пілот Гіммлера;
- що робив Гітлер 6 серпня 1941 р. в м. Бердичів;
- план Ост;
- створення німецької колонії "Хегевальд" з місцевих етнічних німців;
- таємничий бункер.

- с. Червоне, відвідування замку Федора Ніколовича Терещенка

Замок Федора Ніколовича Терещенка (XIII ст.) - розкішна споруда виконана у стилі неоготики, подібному до англійської готики. Дві "замкові" вежі (одна двоповерхова, друга - одноповерхова), розташовані по обидва боки палацу і служили павільйонами. Всередині палацу особливої уваги заслуговував вестибюль зі сходами, викладеними білим мармуром, а також велика зала для балів з двома венеціанськими кришталевими люстрами. На жаль, від колишнього інтер'єру не збереглося майже нічого. Канули в Лету мармурові каміни, обшита деревом їдальня. Лише домашній театр гнилим вискалом посміхається до туристів.

 

- м. Андрушівка, відвідування садиби Ніколи Артемовича Терещенка

Садиба Ніколи Артемовича Терещенка (XVII ст.). З кінця XVII століття Андрушівка належала польському роду Бержинських. Вони розбили тут парк та збудували палац. А в 1848 році в Андрушівці було зведено цукровий завод. Цей завод привернув увагу "цукрових королів" Терещенків і вони у 1869 році придбали підприємство. А разом з ним і маєток напівзбанкрутілих Бержинських та 18600 десятин землі (це майже те саме в гектарах). На замовлення Ніколи Терещенка палац Бержинських перебудували у стилі французького ренесансну.

 

 

 

 

"Стежками Бердичева"

(тривалість 6 годин)

м. Житомир – м. Бердичів – м. Житомир

Програма туру

- Музей історії Бердичева
Ідея створення повноцінного музею в Бердичеві виникла наприкінці 1925 року. Відкритий в листопаді 1926 року соціально-історичний музей разом із створеним 8 березня 1928 року заповідником увійшов в число найбільших музеїв України.
За довоєнними даними в музеях Бердичева зберігалось 3000 одиниць тканин – парчі, шовку, бархату; готична та барочна скульптура, картини великої художньої цінності (згадуються твори Хальса – вчителя Рембранта), сотні зразків іконопису Строгановської, Новгородської, Української шкіл; близько 30 томів антикварної літератури; унікальне зібрання філософської літератури XVI ст.; 573 килима, які свідчать про розвиток українського орнаменту (заповідником було заплановано навесні 1930 року провести виставку західно-європейської художньої тканини та шитва). Ці експонати стали основою музейного фонду, наряду з залишеними по закінчені громадянської війни монастирські коштовності, церковні предмети, зброя, прапори польських легіонів, книги багатої бібліотеки монастиря, твори декоративно-прикладного мистецтва та художні колекції.
Сьогодні музей заслужено посідає одне з провідних місць в культурному та мистецькому житті міста. Тут постійно проводяться різнопланові заходи: тематичні, фото та мистецькі виставки, зустрічі з цікавими особистостями, концерти фольклорних та самодіяльних колективів. Екскурсоводи музею проводять численні екскурсії не тільки по залах музею, території кляштору, а й вулицями міста.


- Музей Джозефа Конрада
В одному з приміщень першого поверху Національного санктуарію Матері Божої Святого Скапулярія (прибрамний комплекс монастиря Босих кармелітів) знаходиться музей Джозефа Конрада-Коженьовського.
Експозиція в музеї є розповіддю про великого поляка і видатного представника англійської літератури XX століття Джозефа Конрада-Коженьовського. Музей розповідає не тільки про долю і творчість самого письменника, а також про історію його родини.
Особливістю музею є те, що майже всі матеріали представлені в електронному вигляді, або у вигляді копій. У музеї зібрана велика кількість фотографій і архівних матеріалів на українському, польською та англійською мовами. Є в музейній експозиції ще одна цікава річ – фрагмент корабля "Otago", капітаном якого був Джозеф Конрад.
Відкриття музею відбулося 28 червня 2015 року в рамках XVI Днів польської культури в Бердичеві.

 

- Кляштор Босих Кармелітів
Монастир-фортеця Ордену Босих Кармелітів − католицький монастир-фортеця, збудований 1642 року на згадку про дивовижне звільнення з турецького полону відомого політичного діяча Речі Посполитої. Був потужним книговидавничим центром. Будівля вражає рідкісним поєднанням елементів бароко і рококо, чудовими вежами та унікальними експонатами історичного музею. Завдяки величній архітектурі у поєднанні з оборонними спорудами та мальовничим місцем розташування на пагорбі над розливом річки Гнилоп’ять комплекс не поступається за величчю найвідомішим католицьких кляшторам. Це і до сьогодні одне з найголовніших місць паломництва у католицькому світі – тут знаходиться шанована серед католиків ікона Бердичівської Божої Матері.

 

- Музей єврейства
Музей єврейства – перший музей у місті Бердичів, який присвячений історії становлення і розвитку місцевої єврейської громади, вшанування та увічнення пам'яті жертв Голокосту. Музейні експонати розповідають про вагомий вплив єврейської громади на розвиток Бердичева. Розташований він у центрі міста у приміщенні Бердичівської міської бібліотеки для дітей.
Експозиція музею поділена на кілька тематичних сегментів, до яких входять документи, фотографії, листи, спогади очевидців, що оповідають про життя євреїв у місті Бердичеві, починаючи з кінця XVII століття до теперішнього часу.
У музейних залах експонати на фоні 3D світлин старого міста розповідають все про життя бердичівських євреїв – про святкові дати й повсякдення заможних і бідних, лікарів, банкірів, інженерів, педагогів і звичайних ремісників та торговців. Строкатої й колоритної громади, котра дала світу чимало видатних особистостей.
Перша зала присвячена історії, релігії і культурі єврейства. У залі представлені старовинні предмети побуту, святі книги, музичні інструменти, одяг і традиційний святковий стіл, накритий за традиціями шабата. Тематичний фотосегмент музею розповідає про видатних євреїв, які народилися або перебували певний час у Бердичеві: Василь Гроссман, Шолом-Алейхем, Фрідріх Горенштейн, Стер Єлісаветський (дослідник Голокосту у Бердичеві), Антон Григорович та Микола Григорович Рубінштейн, та інші.
Друга і третя зала – присвячені тематиці Голокосту, вони мають найбільше емоційне навантаження.
Загалом, у музеї зібрано 198 предметів зберігання. Основне завдання у збирані колекції – відобразити єврейську культуру та історію бердичівської єврейської громади, з часу першої згадки про євреїв (1593 рік) і до сьогодення.

 

- Костел Св. Варвари
Історія створення костелу відноситься до 1759 року, тоді було розпочато його будівництво. Закінчилося воно тільки в 1826 році. Тоді польський шляхтич Кшиштоф Завіш, видаючи свою дочку Варвару заміж, подарував їй на придане частину свого володіння – місто Бердичів. На місці старої міської дерев'яної церковці в честь нареченої побудували нову.
Усередині цього костелу у вівтаря 2 березня 1850 року класик французької літератури Оноре де Бальзак повінчався з овдовілою польською поміщицею Евеліною Ганською. У стінах костелу Святої Варвари вчився грати на встановленому пізніше органі великий композитор Фредерік Шопен.
Структура католицького храму витримана в істинно бароковій манері, характерною для церков 17-18 століть. На даху цього двоповерхового будинку розташована маленька дзвіниця, дзвони якої чутні навіть за межами міста завдяки тому, що в ній встановлені мікрофони. Вікна костелу мають арочну форму. До того ж над його парадним входом прибудований маленький балкончик.
Протягом десятиліть костел Святої Варвари був покинутий, але в середині 90-х років богослужіння в ньому відновилося. Храм був повернений католицькій громаді. Тепер при костелі створена недільна школа.

 

 

 

 

"Лямур-тужур"

(тривалість 9 годин)

м. Житомир – с. Верхівня – с. Старий Солотвин – с. Владівка – м. Житомир

Програма туру

- с. Верхівня, палац Ганських
Маєток Ганських ̶ пам’ятка історії, архітектури та садово-паркової культури кінця ХVIII ̶ поч. XIX ст. Маєток занесений до реєстру національних святинь України. Спочатку граф Ян Ганський заснував парк на території сучасного маєтку, а у 1800 році збудував у античному стилі палац. Закінчував будівництво вже син Яна – Вацлав Ганський, якому землі перейшли у спадок від батька. Маєток будували майстри, запрошені з Поділля та Волині. Керували будівництвом відомі на той час архітектори. Після одруження у 1819 році з Евеліною Ржевуцькою Вацлав Ганський подарував їй село Верхівню разом з маєтком. В 1847 році, вже до вдови Ганської, до маєтку переїхав її коханець, а потім і чоловік – Оноре де Бальзак, літературно-меморіальний музей присвячений йому був відкритий 1959 р., в ньому Ви зможете побачити кабінет в якому працював письменник та письмовий стіл за яким було написано декілька творів.

 

- с. Старий Солотвин, "Острів кохання"
Невеличкий штучний острівець знаходиться посеред річки Коднянка. Будинок рибалки на мальовничому Острові кохання на Житомирщині входить до ТОП-30 ізольованих будиночків світу. Острів кохання казково виглядає у будь-яку пору року та за будь-якої погоди. Це ідеальне місце для фотосесій та пейзажних фотографій.

 

- с. Владівка, "Дорога кохання"
Надзвичайне місце, яке може стати конкурентом тунелю закоханих на Рівненщині, природній тунель можна побачити на дорозі до села Владівка Малинського району. За свідченнями туристів, тут найгарніше влітку та восени, коли на деревах багато листя. У тунелі спостерігається гра світла й тіні, що створює чудовий фон для фотографів. Тому багато туристів приїздить сюди саме для чудового фото.

 

 

 

 

"Мілітарі-тур"

(тривалість 9 годин)

м. Житомир – м. Коростень – м. Житомир

Програма туру

 

- м. Коростень, військово-історичний комплекс "Скеля"
Військово-історичний комплекс "Скеля" – унікальна історична пам’ятка в Коростені, яка і сьогодні може виконувати свої функції. Бункер будувався як повністю відокремлена споруда, оснащена системами вентиляції, опалення, зв’язку, енерго- та водозабезпечення. Довжина підземелля становить близько 156 метрів. Воно являє собою розгалужену систему різних приміщень, передбачених для тривалого перебування вищого військового керівництва того часу.
Підземні коридори були прориті в неприступних скелях, які надійно захищають бойові знаряддя від вибухів. Всього в цьому містечку налічується близько 30 кімнат, розташованих на глибині понад 40 метрів.
Тут досі зберігся прокладений ще в минулому сторіччі прямий телефонний кабель, який з’єднує бункер з Москвою.
Всі комунікації цього дивовижного "міста під землею" знаходяться у робочому стані, за необхідності можуть бути запущені в роботу протягом 15 хвилин.

 

- м. Коростень, Коростенський краєзнавчий музей
Краєзнавчий музей у місті Коростені, найбільше зібрання матеріалів з природи, історії, етнографії та культури Коростенщини (загалом понад 25 тис. експонатів основного фонду); працює на правах філії-відділення Житомирського краєзнавчого музею.

 

- м. Житомир, майстер-клас від Федерації стрільби з лука Житомирської області
Громадська організація "Федерація стрільби з лука Житомирської області" об’єднує спортсменів, тренерів, суддів, інших фахівців стрільби з лука. Проведуть незабутній майстер-клас та розкажуть про всі тонкощі такого цікавого виду спорту.

 

 

 

 

"Загублений світ"

(тривалість 10 годин)

м. Житомир – с. Селезівка – м. Житомир

Програма туру

- Словечансько-Овруцький кряж

Словечансько-Овруцький кряж розташований на півночі Українського кристалічного щита, практично на кордоні України і Білорусії в межах Житомирської області. Кряж утворився в протерозойську еру. Вважають, що цей кряж - залишок стародавніх гірських відрогів або пасм. Назва кряжа пов'язана з назвою села Словечне в західній частині пасма і міста Овруч в східній частині пасма. Кряж має чималенькі розміри: довжина його 60 км і сягає міста Овруч, а ширина коливається від 5 до 20 км.

 

- с. Селезівка, "Поліський природний заповідник"

Поліський заповідник – це острів дикої природи, де охороняються всі живі створіння, незалежно від того корисні вони чи ні. Він був створений 12 листопада 1968 року з метою збереження типових для Українського Полісся соснових лісів та сфагнових боліт.
Заповідник знаходиться в Житомирській області у межиріччі Уборті та Болотниці, які зливаються за його межами і впадають у р. Прип'ять. На півночі заповідник межує з Білоруссю, а на заході з Рівненською областю. Його площа складає 20104 гектари, протяжність території зі сходу на захід – 27 км, а з півночі на південь – 21 км.