Побачьте, де почалась історія кохання Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської, де 400 років тому виробляли папір для Києво-Печерської Лаври та познайомтесь з унікальними історичними та культурними пам'ятками.

На Житомирщині мешкали такі славетні особистості, як поетеса Леся Українка, письменники Володимир Короленко, Оноре де Бальзак, Михайло Коцюбинський, кінорежисер Олександр Довженко, вчений та ракетобудівник Сергій Корольов і багато інших.
На державному обліку в Житомирській області перебуває 61 пам'ятка історії, 32 пам'ятки архітектури, 2 театри, філармонія, 4 парки культури і відпочинку, 4 державні і 43 музеї на громадських засадах, а також приватний Музей української домашньої ікони (м. Радомишль).

Через Житомирщину проходить всеукраїнський туристичний маршрут «Намисто Славутича», який був задуманий як своєрідний аналог російського «Золотого кільця». Проект спочатку назвали «Давньоруське намисто», пізніше з ідеологічних міркуваннь назву змінили.

Територією області також проходить історичний машрут "Древлянські гради": Малин, де зараз ведуться розкопки; Іскоростень (Коростень) – столиця древлянщини; Овруч, де видобувався пірофіліт з V до початку ХХ століття, який використовувався в оздобленні Софії Київської; Олевськ, де торік археологи знайшли 14-метровий древлянський колодязь, який зберігся і нині його реставрують; Звягель (Новоград-Волинський) – це вже пізня древлянщина, місто свого часу зруйнував Данило Галицький; Житомир, який потребує свого дослідження, а також Коростишів та Радомишль.

Одним з найцікавіших місць є палац Ганських у селі Верхівня, де відкрито музей Бальзака. Палац у стилі ампір було зведено в 1800 році за проектом італійського архітектора. Тут зберігся кабінет, в якому працював письменник, і Бальзакове улюблене дерево, вік якого понад 150 років.

Ще одне цікаве місце – історико-культурний комплекс "Замок Радомисль" у місті Радомишль. 1612 року тут була фабрика, яка виробляла папір для Києво-Печерської Лаври, а згодом на цьому місці спорудили водяний млин. Сьогодні всередині замку розташовано єдиний у Європі Музей української домашньої ікони, а також концертний зал і приміщення для різних урочистостей. Поруч є красивий ландшафтний парк, на території якого можна побачити скульптури XVII-XVIII століть.

Інші популярні об'єкти:

- Музей космонавтики ім. С. П. Корольова (м. Житомир)

- Парк ім. Островського (м. Коростень)

- Андрушівська астрономічна абсерваторія (с. Гальчин, Андрушівський район)

- Замок Терещенко (с. Турчинівка, Чуднівський район)

- Музей коштовного та декоративного каміння (смт. Хорошів, Володарсько-Волинський район)

- Кмитівський музей образотворчого мистецтва (с. Кмитів, Коростишівський район)