Житомирщина – область на півночі України, в межах Поліської низовини, на півдні в межах Придніпровської височини. На півночі межує з Гомельською областю Білорусі, на сході з Київською, на півдні з Вінницькою, на заході з Хмельницькою та Рівненською областями України. Адміністративним центром є м. Житомир.
Житомирщина входить у п'ятірку найбільших за площею областей України. Площа області становить 29,9 тис. км2, що складає 4,9% території України. За своїми розмірами поступається лише Одеській, Дніпровській, Чернігівській та Харківській областям. В той же час, Житомирщина більша ніж такі країни як Вірменія, Албанія, Ізраїль, Кіпр або Ліван.
Протяжність області із заходу на схід сягає 170 кілометрів, а відстань з півночі на південь складає 230 кілометрів.
Складається з 23 районів. Має 5 міст обласного значення (Бердичів, Житомир, Коростень, Малин, Новоград-Волинський), 7 міст районного значення (Андрушівка, Баранівка, Коростишів, Овруч, Олевськ, Радомишль, Чуднів), 43 селища міського типу; 1619 сільських населених пунктів.
Завдяки вигідному географічному положенню і розгалуженій мережі автомобільних шляхів та залізниць область має зручне транспортне сполучення з Києвом, Львовом, Ужгородом, Харковом, Одесою, Мінськом, Москвою, Санкт-Петербургом, а також країнами Східної і Центральної Європи.
Житомирщина має потужний ресурсний потенціал для розвитку туризму, починаючи від природних об’єктів, аналогів яким немає в Україні та світі (Геологічний заказник «Камінне село», більш як 500-літні дуби «Урочища «Тригір’я», унікальні сосни «Урочища «Модрина», реліктова Азалія Понтійська «Поліського природного заповідника»), закінчуючи сучасними промисловими підприємствами, які радо приймають відвідувачів та демонструють свої виробництва (ПАТ Житомирський маслозавод - компанія «Рудь», ТОВ «Органік Мілк», ПрАТ «Мар’янівський склозавод»).