Перше археологічне дослідження міста Бердичева Житомирської області, що стартує незабаром, розпочнеться з території монастиря Босих Кармелітів. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на керівника Житомирської археологічної експедиції, наукового співробітника Інституту археології НАНУ, кандидата історичних наук Андрія Петраускаса.
"На території міста Бердичева за весь час існування археологічної науки ніхто ніколи досліджень не проводив, незважаючи на те, що там розташований монастир Босих Кармелітів. І от незабаром, щойно нам видадуть дозвільні документи, ми вперше розпочнемо досліджувати Бердичів. У цьому році розкопки будуть проводитися саме на території монастиря", - сказав він.
За словами науковця, перше, на що, ймовірно, відразу натраплять археологи, це - міські нашарування литовської доби (XVI сторіччя). Адже саме в цей період у місті зводилися замок і оборонні укріплення.
"Ми очікуємо докопатися до "коріння" цього міста, яке ніхто ніколи не досліджував", - сказав Петраускас.
Він додав, що в цьому році Житомирська археологічна експедиція проводила розкопки в Малині, Коростені та Олевську. В останньому, зокрема, досліджувався древлянський колодязь Х сторіччя. Зараз проводиться його реконструкція, і найближчим часом він буде доступний для огляду як туристичний об’єкт.