Вперше Житомирщина опинилась у п’ятірці лідерів серед областей України за кількістю внутрішніх туристів, які відвідали область у 2018 році.

Такі данні надає Департамент туризму і курортів України. Статистична інформація базуються на даних провідних мобільних операторів країни.

За словами директора ТІЦу Василя Кравчука, Житомирщина вперше вийшла на такий високий показник у туристичній сфері.

 «За підсумками 2018 року Житомирщина вперше посіла 4 місце серед областей України за відвідуванням внутрішніх туристів. Такий високий показник маємо навіть попри те, що у нас зменшилась кількість номерного фонду у готелях на 12%. Незважаючи на це у нас збільшилась кількість туристів із 72 тисяч до 85,5 тисяч, а це ті люди, які залишились на ночівлю у готелях. Також на 16,2% зріс туристичний збір, який за рік на Житомирщині склав понад півмільйона гривень», – розповів Василь Кравчук.

Найпопулярнішими туристичними місцями у 2018 році стали:

Музей космонавтики у м. Житомир;

Камінне село в Олевському районі;

Кляштор Босих Кармелітів у м. Бердичів;

Замок Радомисль у м. Радомишль;

Скеледром у с. Дениші Житомирського району.

За даними Житомирського обласного туристичного інформаційного центру 62% туристів приїхали в область на власному транспорті, 24% - автобусом, 12% - потягом, 2% - велосипедом.

48% туристів залишаються ночувати в готелях, 34% орендують житло, 18% надають перевагу хостелам.

За одну добу перебування на Житомирщині турист в середньому витрачає 557,9 грн.

Загалом у 2018 році в бюджет Житомирської області надійшло 525 600 грн. туристичного збору, що на 16,2% більше ніж у 2017.

«Найбільше туристів на Житомирщині із Білорусії, Польщі, Ізраїлю та Італії. Цікаво те, що саме із Ізраїлю та Італії люди приїжджають до нас за медичним туризмом – на лікування зубів, спини тощо. Тому саме цей напрямок туризму нам потрібно розвивати», – акцентував керівник ТІЦу.