У старовинному парку Івниця розташована садиба француза де-Шодуара приблизний вік якої датується 18 століттям. Рід барона де-Шодуара довгі роки був власником села Івниця і був настільки заможний, що легенди про зариті скарби досі не дають спокою шукачам скарбів. Ці скарби продовжують шукати з 1919 року, саме тоді помер останній представник роду Шодуара.
Барон Станіславів де-Шодуар для Івниці залишив багату спадщину – це кращий в області музей картинної галереї, де зібрані предмети античної епохи, гравюри і велика колекція рідкісних старовинних монет.
У садибі була величезна бібліотека, де знаходилося близько 40 тисяч різних рукописів, стародруків з автографами королів і польської знаті. Ще за життя останнього барона частина цінного раритету була передана до музеїв та бібліотек Санкт-Петербурга, Києва і краєзнавчому музею Житомирської області.
Садиба французького барона офіційно вважається пам'ятником архітектури і знаходиться під охороною держави. Її оточує парк, в якому зелений масив займає 14 га, площі і тягнеться він по схилу річки Случ. Парк був закладений ще в 18 столітті і багатий на різноманітність рослинності, де можна побачити близько 50 різних видів чагарнику і дерев. Є серед насаджень парку і довгожителі, яким понад 200 років в основному це ялина, в'яз і ясен. І в наші дні весь палацово-парковий ансамбль має всього лише кілька збережених споруд. Перше що можна побачити це парадні в'їзні ворота, виконані в одному зі стилів бароко. Далі баштові огорожі і господарські споруди. На жаль, ми вже ніколи не відвідаємо прекрасного палацу французьких баронів, так як його зруйнували ще в другій середині 19 століття.

 

Адреса: Житомирська область, Андрушівський район, село Івниця
Координати: 50°08′37″ пн. ш. 29°02′16″ сх. д.