З кінця XVII століття Андрушівка належала польському роду Бержинських. Вони розбили тут парк та збудували палац. А в 1848 році в Андрушівці було зведено цукровий завод. Цей завод привернув увагу "цукрових королів" Терещенків і вони у 1869 році придбали підприємство. А разом з ним і маєток напівзбанкрутілих Бержинських та 18600 десятин землі. Більша частина земель були орними. Терещенки на них вирощували пшеницю, ну й, звичайно, цукровий буряк. Буряків на андрушівських землях щорічно збиралося до 400 тисяч тон.
На замовлення Миколи (Ніколи) Терещенка палац Бержинських перебудували у стилі неоренесансну. Він був долучений до величезної колекції палаців та маєтків терещенківського роду (Дениші, Турчинівка, Червоне, Ворзель та ін.). В Андрушівському палаці (як і в більшості інших) Терещенки не жили, це була їх заміська резиденція, а мешкали магнати у Києві. Поряд із палацом стояв господарський корпус. Його галереєю приєднали до палацу. А в галереї створили оранжерею.
За часів Терещенків значно розвинувся парк, закладений ще Бержинськими.
В 20-х роках минулого століття у палаці розмістили загальноосвітню школу, яка займає приміщення і зараз. Звичайно для освітніх потреб приміщення модернізували, перебудувавши розкішні кімнати у шкільні класи.

Адреса: Житомирська область, м. Андрушівка, вул. Садова, 1