Цей геологічний заказник на Житомирщині називають справжнім дивом природи, а ще - українським Стоундхенждем. Так зване Камінне село (або як його іноді називають Кам'яне село) знаходиться в Олевському районі, східніше села Рудня-Замисловицька. Поблизу нього протікає річка Перга. Гуляючи у лісі ви можете побачити великі кам'яні скелі, які виглядають з-під землі. Вони схожі на будинки, освітні заклади, а деякі навіть на церкву. Тому люди і кажуть на нього "камінне село". Навколо села ходить чимало легенд. Одна з них говорить, що камені мають велику цілющу енергію, а інша розповідає про бідного чоловіка, який попросив у заможного селянина шматок хліба, а коли той йому відмовив чоловік відійшов від села, оглянувся на нього - і все в ньому закам’яніло. Кажуть, то був сам Господь. Інша легенда розповідає про битву на цьому місці Ісуса з темною силою. Після довгого бою нечистий був переможеним. А Ісус перед тим, як піти на небо, зробив кілька кроків по каменям, і тепер на одному з них залишились відтиски його ніг. Третя легенда розповідає про "Чортовий млин". Деякі камені по формі нагадують величезні жорна. Місцеві жителі кажуть, що чорти у цьому місці будували млин. Але одного разу нечистих застав спів півня. Чорти покинули роботу, а жорна й досі тут залишились.
А ось експерти стверджують, що дані валуни - звичайні денудаційні останці, що є поширеними у межах Українського кристалічного щита загалом та в околицях конкретно. Цю гіпотезу підтверджує те, що дані валуни морфологічно не відрізняються від корінних порід, що належать до устинівського підтипу кишинської серії гранітів. Камінне село - надзвичайне місце. Окрім слідів містичного походження на поверхні каменів можна побачити азалію понтійську, яка росте лише в Малій Азії, на Кавказі й Поліссі. Цю загадку вчені також не можуть пояснити. І ще один містичний факт про Камінне село: тут зупиняється час! Тож уважно слідкуйте за своїми годинниками...
Туристи приїздять сюди аби побачити "чисту" природу, походити серед величезних каменів та перейнятися магічними історіями і звісно зробити фото, які наповнені енергією. Камінне село вважають одним із наймістичніших міст України і хоч до нього нелегко дістатись, воно того варте. Як доїхати до Камінного Села? З Києва чи Заходу дістатися до Камінного Села можна, їдучи "варшавкою" через Олевськ. Там з лівого берега Уборті їхати ґрунтовою дорогою через Тепелицю, Артинськ, Обище до села Шебедиха і повертати на Устинівку, їхати до села Рудня Замисловицька.

 

Адреса: Житомирська область, Олевський район, село Рудня-Замисловицька

Координати: 51°18′14″ пн. ш. 27°58′39″ сх. д.