Музей був відкритий в 1970 році у місті Житомирі, де в 1907 р народився майбутній основоположник практичної космонавтики Сергій Корольов. Меморіальна частина музею знаходиться в маленькому будинку, в якому і жила сім'я Корольових. Інтер'єри відновлені за спогадами його матері. Прийшовши сюди, ви почуєте розповідь про життя і роботу інженера і видатного вченого Сергія Павловича Корольова.
В експозиції павільйону "Космос", відкритої в 1991 р, представлені оригінали та макети космічних апаратів, скафандри та інше спорядження космонавтів. Серед них - технологічний зразок космічного корабля "Союз", макет "Місяцехід-2", оригінал корабля "Союз-27", який побував в космосі. Одним з найцінніших експонатів є капсула з грунтом Місяця, подарована NASA.
Також серед експонатів музею фотографія першого супутника, макет корабля "Восток", на якому літав Юрій Гагарін, макет дніпропетровської ракети "Зеніт", макет космічної станції "Мир". Експонати для експозиції збирали практично по всьому світу. Дуже цікавою є виставка марок. У музеї є вагома колекція, адже на початок космічного століття припало і повальне захоплення збиранням марок. Філателісти з усього світу мріяли мати пам'ятні космічні екземпляри. З моменту відкриття і до теперішнього часу ведеться робота з удосконалення експозицій. Унікальність музею космонавтики Житомира в тому, що в його виставках в прекрасному стилі поєднується технічна і гуманітарна складова. Тут не просто представлені зразки техніки для дослідження космосу, а й описані історії і долі людей, завдяки яким багатовікова мрія полетіти в космос стала реальністю.На сьогоднішній день, Музей космонавтики в Житомирі, який вважається кращим в Україні, відвідало понад 3 мільйона людей.

 

Адреса: м. Житомир, вулиця Дмитрівська, 2

Телефон: (0412) 47 26 27