На Житомирщині активно розвивається пішохідний, водний, гірський, велосипедний, автомото та авіатуризм.

Свіже повітря, єднання з природою і спілкування з однодумцями - це основні переваги пішохідного туризму. А головна - це, звичайно, здоров'я! Втрата зайвої ваги, підтримка фізичної форми, зміцнення судин, нормалізація кров'яного тиску - це лише невеликий перелік корисних властивостей пішохідного туризму. На Житомирщині є безліч його варіацій, обирайте який маршрут Вам до вподоби і вперед за незабутніми враженнями та до здорового способу життя.
Пішохідні маршрути Житомирщини (посилання)

Річки Тетерів, Случ, Уборть та деяки їх притоки ідеальні локації для водного туризму на Житомирщині. Переважно це сплав на байдарках, катамаранах, надувних човнах (рафтинг). Береги багатьох річок скелясті – це дає змогу проводити тренування і змагання скелелазам. Досить популярним є скеледром поблизу с. Дениші на березі р. Тетерів.

Гірський туризм на Житомирщині - це взагалі окрема тема. У с. Дениші проходять змагання з гірського пішохідного туризму та з гірського спортивного туризму. Про скеледром на Житомирщині знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

З усіх існуючих видів подорожей туризм на велосипедах або велотуризм - найбільш вигідний. На відміну від автотранспорту велосипеду не потрібне паливо, він може проїхати там, де ніякий інший вид транспорту не пройде, на важко доступній місцевості його можна перенести на руках, а в екстрених випадках його можна взяти з собою в потяг. Подорожувати на велосипеді набагато приємніше, ніж на громадських видах транспорту, а швидкість пересування значно вище, ніж у пішохода, а з рюкзаком взагалі не існує ніяких проблем.

Існує два види подорожей на велосипедах - велопоходи і велотури.
Популярні веломаршрути Житомирщини (посилання)

Автомото туризм тільки почав розвиватись у нашій області, але темпи набирає стрімко. Вперше після довгої десятирічної перерви цьогоріч в Хорошівському районі на Житомирщині проходив Чемпіонат України з ралі. Поліською Естонією називають професійні гонщики гравійні дороги Житомирщини, порівнюючи її з естонським островом Сааремаа. Президент Київського міського автомотоклубу, багаторазовий рекордсмен України Сергій Малик, навіть зазначив, что дороги Житомирщини кращі ніж у Криму, де раніше проходив Міжнародний Чемпіонат з ралі. Житомирщину включили в календарний план найгучніших автоподій країни, тож вже чекаємо на нові масштабні автошоу. Це видовищне дійство, яке привертає увагу не тільки автолюбителів, а й шанувальників екстримальних відчутів.

Авіатуризм
Відривайтесь від землі та побачьте наймальовничіші куточки Житомирщини з висоти пташиного польоту!
Якщо вас надихає небо і у снах ви потайки приміряєте крила, на Житомирщині можна виконати вашу мрію вже сьогодні!

Авіаклуб "Авіатик" у Житомирі дає можливість літати з пілотом або орендувати залізного птаха. Планер, автожир, літак або мотодельтоплан - все на Ваш вибір. Також можна політати на повітряній кулі. Тож вперед за незабутніми враженнями!