З 11 червня 2017 року громадяни України, які мали закордонний біометричний паспорт могли розпочати свою подорож у 30 країн Європи. Якщо Ви ще не скористались цією можливістю, бо не маєте такого паспорту, ми розкажемо Вам всі нюанси його отримання. 
Біометричний закордонний паспорт має відмінність від звичайного лише наявністю вмонтованої в нього мікросхеми. На цій мікросхемі зберігаються дані про власника документу, фотографія, електронний підпис і відбитки обох вказівних пальців. Це значно полегшує ідентифікацію громадян на кордоні.
Хто може отримати такий паспорт і чи має він термін?
Отримати закордонний біометричний паспорт може будь-який громадян України від народження. Діти від народження отримують документ терміном на чотири роки, громадяни від 16 років терміном на десять років.

 


Які документи слід підготувати щоб отримати біометричний закордонний паспорт?

Документи, які слід підготувати для отримання біометричного паспорту:
- паспорт громадянина України;
- заява-анкета (яка обов’язково подається особисто);
- свідоцтво про народження (для громадян, які не досягли 14-ти років);
- документи, які підтвердять здійснення платежу встановленого законодавством;
- документ про реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, якщо такий маєте (при досягненні 18 років).
Сфотографуватися Ви зможете на місці подачі документів. Якщо Ви є законним представником громадянина, який не може самостійно оформити документи, можете надати дві кольорові фотокартки розмірами 3,5*4,5 см, або одну формату 10*15 см.
Наразі заяву для оформлення паспорту можна заповнити онлайн у спеціальному сервісі онлайн-реєстрації біометричних документів.


Куди слід звертатися для отримання біометричного паспорту?

Звернутися можна до будь-якого органу ДМС України, незважаючи, де проживає громадянин.


Скільки потрібно заплатити за закордонний документ?

Якщо оформлення біометричного закордонного паспорту займає термін 20 робочих днів, Ви повинні оплатити 557 гривень 32 копійки (адміністративна послуга - 253 гривні, бланк паспорта – 304 гривні 32 копійки).
Термінове оформлення вартуватиме 810 гривень 32 копійки та триватиме 7 робочих днів.

 


В який термін отримують документ?

Розгляд заяви на оформлення паспорту триває 20 робочих днів з дня подачі заяви. Якщо оформлення термінове відповідно 7 робочих днів.
В зв'язку з негайним лікуванням від’їжджаючого чи від’їздом громадянина, який супроводжує тяжкохворого - протягом 3 робочих днів.


Нажаль, чітко встановлений строк видачі паспорту відрізняються від реальних. В зв’язку з великою затребуваністю паспорту громадяни вимушені чекати на свій паспорт більше місяця, тому заздалегідь подавайте документи до відповідних органів, тоді планувати відпочинок можна буде значно приємніше.