У двадцять першому столітті, коли на кожному кроці тебе очікують сучасні технології і все життя пов'язане із комфортом, хочеться іноді поринути у минуле та погуляти по лісах, полях чи скелях. Для цього й вигадали екотуризм. Ви можете добре провести свій вікенд подорожуючи куточками природи, де можна відчути справжню свободу та чарівність життя. Крім цього такий вид туризму є корисним для вашого здоров'я. Екотуризм включає усебе також такі поняття як зелений або сільський туризм. Це проведення вільного часу в сільському середовищі, якому притаманна відповідна забудова, сільський побут та мальовничий ландшафт. У Житомирській області знайдеться не одна пропозиція для вас. Ми підготували ТОП-5 місць, які задоволнять туриста.

1.Культурно-мистецький центр «Поліська хата»
Знаходиться вона за 100 км від Києва та 50 км від Житомира, у селі Городське Коростишівського району. В кінці села є «Чернеча криниця». Про криницю ходить не одна легенда. Одна з них про сліпого монаха, який напився криничної води і знову побачив світ. Згодом вчені провели не одне дослідження та виявили, що вода дійсно цилюща, адже містить багато срібла.

2. Садиба «Шалє Софія»
Розташована на краю села Городське, Коростишівського району, неподалік річки та природного джерела. В окремому будиночку є декілька кімнат для відвідувачів. Фасад та середина будинків нагадує будівлі зовсім іншого століття, а територія вкрита фруктовими деревами. Туристам пропонують затишний відпочинок та доброзичливу атмосферу.

3. Українська садиба «Сила»
Знаходиться в 10-ти км від Бердичева у селі Кустин. Розташована на березі річки Гнилоп'ять, впритул до живописного лісу. Тут на туристів очікують справжні українські хатини, а для зручного відпочинку на природі тут є спеціальні альтанки. Для гостей влаштовують кулінарні тури, катання на конях, організацію різних свят, майстер-класи з приготування української їжі в печі.

4. «Володимирська садиба»
Село Привороття знаходиться за 87 км від Києва, 20 км від Брусилова, 50 км від залізничної станції «Скочище» та за 6 км від траси Київ-Чоп. Саме в цьому селі розташована «Володимирська садиба». Двоповерховий будинок із садом та дві окремих хатини завжди готові зустрічати гостей.Також на території проживає велика кількість тварин та птахів – коні, вівці, кролики, кури, голуби з якими можуть контактувати відпочиваючі. Також для туристів пропонують баню, барбекю, уроки верхової їзди та екскурсії.

5. «Карпатське село»
Садиба розміщена у селі Лісове Бердичівського району. На території садиби розміщена колиба «Вулик» та справжній гуцульський будинок 1914 року в якому організовуються різноманітні свята. Туристів дивують різноманіттям страв із ягня. Відвідувачі садиби мають можливість покататись на квадроциклах, конях, возі, санях та спробувати себе у стрільбі із лука. Також тут можна порибалити, сходити за грибами та ягодами та відвідати музеї, історичні пам’ятки та храми славнозвісного Бердичева.
Екотуризм не лише корисний для здоров'я, а й спонукає дбати про навколишнє середовище. Під час такого відпочинку ви не лише будете краще себе почувати, а й дізнаєтесь більше про світ, який вас оточує.